اجاق پیراهن چگونه زندگی اندام آستین

اجاق: پیراهن چگونه زندگی اندام آستین سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار پزشکی وقفه تنفسی هنگام خواب را جدی بگیرید

یک متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد که وقفه‌های تنفسی هنگام خواب باعث می‌شود فرد احساس ناکافی بودن خواب و نداشتن انرژی کافی جهت شروع کارهای روزانه داشته باشد.

وقفه تنفسی هنگام خواب را جدی بگیرید

وقفه تنفسی هنگام خواب را جدی بگیرید

عبارات مهم : بیماری

یک متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد که وقفه های تنفسی هنگام خواب باعث می شود فرد احساس ناکافی بودن خواب و نداشتن انرژی کافی جهت شروع کارهای روزانه داشته باشد.

دکتر ریحانه حیدری در گفت وگو با ایسنا راجع به نشانه های این اختلال توضیح داد و گفت: این افراد معمولا دچار خُرخُر هنگام خواب شبانه هستند و ممکن است چندین مرتبه در طول شب بیدار شوند و بعد از بیدار شدن از خواب، احساس ناکافی بودن خواب و نداشتن انرژی کافی جهت شروع کارهای روزانه داشته باشند. همچنین ممکن است در طول روز به علت خواب آلودگی چندین بار در موقعیت های متفاوت مانند تماشای تلویزیون و رانندگی به خواب روند. از جمله مرسوم ترین دلایلی که باعث نداشتن خواب با کیفیت و سرحال کننده هست، قطع یا اختلال تنفس هنگام خواب هست. در نتیجه این وقفه، کم کردن اکسیژن در بدن فرد اتفاق می افتد و باعث جنبش شدن سیستم اتونوم بدن به علت استرس ایجاد شده است می شود. این امر باعث رخداد زنجیره ای از اتفاقات شده است که در نهایت منجر به بیداری کوتاه در فرد می شود تا راه هوایی فوقانی باز شده است و ورود هوا به ریه ممکن شود.

وقفه تنفسی هنگام خواب را جدی بگیرید

وی ادامه داد: این افراد معمولا دارای شاخص توده بدنی و وزن بالا، خستگی صبحگاهی و زیاد کردن فشار خون هستند و ممکن است از خشکی دهان یا ریزش بزاق روی بالش شکایت داشته باشند. همچنین وجود خرخر هنگام خواب بیمار، مشاهده قطع تنفس، گزارش خواب بی کیفیت و قطعه قطعه از نشانه هایی است که می تواند جهت تشخیص احتمالی این مسئله در فرد به دکتر کمک کند.

این فلوشیپ طب خواب تصریح کرد: تشخیص قطعی این بیماری مشروط به خوابیدن فرد در کلینیک خواب و ثبت وقوع این رویدادها و مشخص کردن ارتباط آن با اختلال در کیفیت و میزان خواب هست. بر اساس اینکه بیمار بعد از ثبت رخدادهای تنفسی هنگام خواب در کدام طبقه بندی خفیف، میانگین یا شدید قرار دارد، درمان هایی مانند کم کردن وزن، استفاده از ابزارهای دهانی دندانی، جراحی، ماسک فشار مثبت جهت راه هوایی جهت بیمار در نظر گرفته می شود.

یک متخصص گوش و حلق و بینی تاکید کرد که وقفه‌های تنفسی هنگام خواب باعث می‌شود فرد احساس ناکافی بودن خواب و نداشتن انرژی کافی جهت شروع کارهای روزانه داشته باشد.

وی افزود: باز کردن ساختارهایی که باعث انسداد راه های فوقانی شده است اند، می توانند در کم کردن یا برطرف کردن وقفه های تنفسی موثر باشند. این جراحی ها مشمول بر اصلاح انحراف بینی، برداشتن پولیپ بینی، کوچک کردن شاخک های تحتانی بینی، کوچک کردن کام نرم و زبان کوچک و برداشتن لوزه ها و کوچک کردن قاعده زبان و انتقال فک تحتانی به قدام است که هرکدام می توانند به صورت مستقل یا همراه با دیگر اعمال جراحی انجام و باعث برطرف کردن انسداد موجود شوند.

حیدری با بیان اینکه تشخیص محل یا محل های رخداد انسداد تنفسی امری بسیار حساس و کلیدی است،گفت: امروزه در کلینیک های پیشرفته تخصصی اختلالات خواب به وسیله تکنیکی کاملا ایمن فرد به وسیله دارو به خواب طبیعی می رود و در این وقت به وسیله اندوسکوپ قابل انعطاف تمامی ساختارهای راه های فوقانی بررسی می شود و بر اساس آن محل دقیق و نوع انسداد مشخص و طبق آن جهت بیمار اقدام درمانی مناسب در نظر گرفته می شود.

وی در آخر اظهارکرد: در موارد شدید نیز استفاده از دستگاهی به نام Cpap توصیه می شود. به وسیله این دستگاه کوچک هوای موجود در اتاق با فشاری مناسب که قبلا در کلینیک های خواب تعیین شده است به وسیله ماسک به راه هوایی فوقانی فرد وارد شده است و به این صورت نحل هایی که دچار انسداد بوده اند، با فشار هوا بازتر شده است و در نتیجه باعث اصلاح خرخر و قطع تنفس هنگام خواب می شود.

وقفه تنفسی هنگام خواب را جدی بگیرید

واژه های کلیدی: بیماری | کلینیک | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz