اجاق پیراهن چگونه زندگی اندام آستین

اجاق: پیراهن چگونه زندگی اندام آستین سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

گت بلاگز اخبار پزشکی جهت جذب ویتامین D خود را در معرض آفتاب قرار ندهید

یک متخصص رادیوآنکولوژی گفت: جهت جذب ویتامین ‌D مورد نیاز نیست خود را در معرض آفتاب قرار دهید لیکن خطر بروز سرطان و بیماری های پوستی به شدت زیاد کردن می‌یابد.

جهت جذب ویتامین D خود را در معرض آفتاب قرار ندهید

جهت جذب ویتامین D خود را در معرض آفتاب قرار ندهید

عبارات مهم : آفتاب

یک متخصص رادیوآنکولوژی گفت: جهت جذب ویتامین D مورد نیاز نیست خود را در معرض آفتاب قرار دهید لیکن خطر بروز سرطان و بیماری های پوستی به شدت زیاد کردن می یابد.

دکتر محمد فتوحی در گفتگو با مهر، راجع به سرطان و بیماری های پوست، افزود: سرطان پوست یکی از مرسوم ترین تومورهایی ست که انسان به آن مبتلا می شود. این نوع سرطان معمولا در آمارهای سرطان در نظر گرفته نمی شود، لیکن کشنده نیست.

وی ادامه داد: تنها موردی از سرطان پوست که منجر به فوت و میر می شود، ملانوم است که از سلولهای رنگدانه ای پوست ایجاد می شود. خوشبخاته این نوع از سرطان پوست در ایران، علی رغم اینکه کشور آفتاب خیزی است شیوع بسیار کمی دارد لیکن مردمانش پوشش مناسبی دارند.

جهت جذب ویتامین D خود را در معرض آفتاب قرار ندهید

فتوحی تصریح کرد: ملانوم در کشورهای غربی و استرالیا که زیاد در مواجه با آفتاب هستند، رخ میدهد. افرادی که دوش آفتاب میگیرند، ساعتهای طولانی را لب ساحل می گذرانند و پوشش لباس کمتری دارند، در معرض خطر این نوع سرطان هستند. بطوریکه در سال۲۰۱۵ در آمریکا، بیش از ۷۵هزار مورد مبتلا شدن به ملانوم دیده شده است که تقریبا معادل است با کل افرادی که در کشور عزیزمان ایران به سرطانهای متفاوت مبتلا می شوند.

وی افزود: آمار دقیقی از افرادی که در کشور عزیزمان ایران به سرطان پوست مبتلا می شوند نداریم ولی تومورهای bccو scc بسیار مرسوم تر از ملانوم هستند که کشندگی بالایی ندارند.

یک متخصص رادیوآنکولوژی گفت: جهت جذب ویتامین ‌D مورد نیاز نیست خود را در معرض آفتاب قرار دهید لیکن خطر بروز سرطان و بیماری های پوستی به شدت زیاد کردن می‌یابد.

این متخصصص رادیوآنکولوژی اظهار کرد: یکی از علت هایی که افراد به سرطان پوست مبتلا می شوند مواجهه مستقیم با آفتاب هست، اگر چه تماس با مواد شمیایی و بعضی سندورم های ارثی نیز می توانند زمینه ساز این نوع از سرطان باشند.

فتوحی توصیه کرد: راه پیشگیری این است که کمتر با عوامل ایجادکننده این نوع سرطان مواجه شویم. به عنوان مثال کسانی که در معرض آفتاب هستند، کشاورزان و افرادی که در فضاهای باز کار می کنند تلاش کنند از کلاههای لبه دار استفاده کنند و افرادی که به کوهنوردی یا دریا می روند تلاش کنند از کرم های ضدآفتاب استفاده کرده و خود را بپوشانند تا خطر ایجاد سرطان پوست، ملانوم و انواع بیماری های پوستی کم کردن یابد.

این متخصص رادیوانکولوژی گفت: ویتامینD به مقدار کم از طریق آفتاب به بدن جذب می شود و میزان آن خیلی قابل توجه نیست، ساخت ویتامینD زیاد از طریق خوراکیهایی نظیر فرآورده های گوشتی ایجاد می شود. افرادی که گیاهخوار هستند نیز به کمبود ویتامینD دچار می شوند که می بایست از مکمل استفاده کنند. در کشور ما کمبود ویتامینD در میان مردم به خصوص در زنان بسیار مرسوم است که مورد نیاز است که این کمبود با اصلاح رژیم های غذایی و مصرف مکمل جبران شود.

جهت جذب ویتامین D خود را در معرض آفتاب قرار ندهید

وی در آخر افزود: صرف بدست آوردن ویتامین D باعث نمی شود که ما خود را در معرض آفتاب بگذاریم و خطرات ناشی از اشعه UV آفتاب که باعث سرطان و بیماری های پوست، پیری و چین و چروک پوست می شود را تحمل کنیم.

واژه های کلیدی: آفتاب | بیماری | ضدآفتاب | ویتامین | ویتامین | مبتلا شدن | سرطان پوست | سرطان پوست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz