اجاق پیراهن چگونه زندگی اندام آستین

اجاق: پیراهن چگونه زندگی اندام آستین سبک زندگی مد و لباس اصول و نحوه ی پوشش

در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور کرد تا یک رکورد تازه در بازار فلزهای گرانبهای داخلی به ثبت برسد. روز سه شنبه،

دو بال رکوردزنی سکه

دو بال رکوردزنی سکه

عبارات مهم : بازار

در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور کرد تا یک رکورد تازه در بازار فلزهای گرانبهای داخلی به ثبت برسد. روز سه شنبه، سکه ۱۸ هزار تومان رشد را به ثبت رساند و به قیمت یک میلیون و ۶۱۰ هزار تومان رسید. این بیشترین میزان رشد روزانه سکه از ۱۲ اسفندماه بود و موجب شد که این فلز گرانبها به سطح قیمتی برسد که در ادوار گذشته تجربه نکرده بود. فعالان بازار، سه عامل را در رشد قیمت فلز گرانبهای داخلی دخیل دانستند.

دسته اول زیاد به متغیرهای درونی بازار تکیه داشتند و اعتقاد بودند زیاد کردن تقاضا جهت سکه در آستانه نوروز به رشد قیمت کمک کرده هست. دسته دوم کسانی بودند که زیاد بر متغیر انتظارات تاکید داشتند. از نظر این عده، معامله گران سکه احساس می کنند که قیمت این فلز گرانبها ظرفیت رشد بیشتری را در سال آتی خواهد داشت و به همین علت ترجیح می دهند ذخیره طلایی خود را اوج ببرند. دسته سوم رشد سکه را به تصویر العمل معامله گران این بازار به رشد قیمت دلار به وسیله بازارساز نسبت دادند.

دو بال رکوردزنی سکه

بازارساز ارزی روز دوشنبه قیمت دلار را ۳ کانال اوج آورد و روز سه شنبه این ارز با ۹ تومان رشد دیگر به قیمت ۴ هزار و ۷۷۹ تومان رسید. این در شرایطی بود که معامله گران غیررسمی تلاش داشتند قیمت این ارز را با نوسانات بیشتری مواجه کنند. در روزی که تقاضا نسبتا در میان معامله گران غیررسمی اوج بود، دلار در مقاطعی بالای ۴ هزار و ۸۵۰ تومان معامله شد. سیگنال رشد معامله گران داخلی زیاد از آن سوی آب ها نشات می گرفت. به گفته فعالان، روز سه شنبه قیمت حواله درهم سرعت حرکت خود را تند کرد و حتی به بالای محدوده هزار و ۳۲۰ تومان رسید. بخش دیگری از فعالان، انتظار معامله گران جهت خروج احتمالی آمریکا از برجام را عامل مهم رشد قیمت دانستند. این در حالی بود که عده دیگری زیاد کردن تقاضای مسافران جهت اسکناس نقدی دلار را یکی از عوامل جنبش قیمت دانستند.

اوج گیری در حضور حراج و پیش فروش

در چهارمین روز هفته، سکه تمام بهار آزادی از مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان عبور کرد تا یک رکورد تازه در بازار فلزهای گرانبهای داخلی به ثبت برسد. روز سه شنبه،

قیمت سکه در حالی روز گذشته یک رکورد تاریخی را به ثبت رساند که افراد می توانستند جهت پیش فروش این فلز گرانبها با رقم هایی بسیار کمتر عضویت کنند. براساس بخشنامه بانک مرکزی، پیش فروش سکه جهت سررسید شش ماهه به قیمت ۱۴ میلیون ریال و جهت سررسید یک ساله به قیمت ۱۳ میلیون ریال انجام می شود. با این حال، بخشی از معامله گران به جای پیش فروش سکه ترجیح می دهند در بازار نقدی اقدام به خرید کنند. گروهی از فعالان اعلام کرده اند، این دسته باور دارند ممکن است بازارساز در وقت تحویل قیمت سکه را با عرضه زیاد پایین بیاورد. این در حالی است که با توجه به قیمت تورم و قیمت دلار این امر دور از ذهن می رسد. علی رغم معامله گران نقدی، عده زیادی نیز اقدام به پیش خرید سکه کرده اند.

به گزارش «ایبِنا» به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، از ۲۸ بهمن تا ۲۰ اسفند حدود ۲۲۸ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی به صورت شش ماهه و حدود ۵۹۲ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی به صورت یک ساله پیش فروش شد. این تعداد سکه را ۱۶ هزار و ۹۸۹ نفر خریداری کردند. البته میزان خریدهای نقدی سکه همچنان بالاست آیا که با وجود حراج بیش از ۴۰۰ هزار سکه، قیمت این فلز گرانبها در بازار افزایشی شده است هست. عده ای البته اعتقاد داشتند قیمت بازاری سکه تنها در حال نزدیک شدن به ارزش ذاتی خود است و ظرفیت زیاد کردن روز گذشته در این فلز گرانبها وجود داشته است.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | قیمت بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz